Obočie. Niekedy sa stane nehoda, kedy to trošku preženieme – a obočie je príliš silné k líčeniu, alebo k tónu pleti … či už na sebe alebo keď líčime niekoho iného.

V dnešnom videu sa s vami podelím o to, ako opraviť takéto obočie – bez potreby ho komplet odlíčiť a tiež vám ukážem techniku ako jednoducho zvládnete prirodzené obočie vytvoriť aj vy.

Správne nalíčené obočie krásne dotvorí akýkoľvek typ líčenia, či už na deň alebo večer a dokáže dokonca zmeniť výraz tváre.

Záladom skvele vyzerajúceho obočia je :

  • výber správneho oddtieňa farby, ktorou budeme obočie líčiť,
  • výber čím budeme obočie líčiť – či ceruzkou alebo tieňom podľa typu obočia a typu pleti
  • výber kvalitného produktu,  ktorý dlho vydrží a splní to, čo od neho očakávame a
  • tiež správna technika nanášania obočia – aby vyzeralo tak – ako si želáme. 

Odttieň obočia si vyberajte max 1-2 oddtiene tmavšie od vašich prirodzenej farby obočia a tiež oddtieňu vlasov.  Podľa toho, či vám rastú chĺpky pravidelne, alebo máte nepravidelné obočie – tak zvoľte výber ceruzky alebo tieňa.

Ak máte chýbajúce chĺpky tie najlepšie dokreslíte ostro zastrúhanou ceruzkou a to isté platí ak máte mastnejšiu pokožku. Ak potrebujete len jemne dotónovať farbu obočia a chcete naozaj len jemné dotvarovanie – tak použite tieň.

Ceruzku si vyberajte kvalitnú – ktorá nie je mastná a nerobí žmolky na pokožke .

A teraz si pozrite video, kde vám ukážem trik – ako zjemniť obočie, pri ktorom ste to trošku prehnali a tiež vám ukážem metódu, ktorú so si obľúbila ja pri dotvarovávaní obočia.

VIDEO 

Ešte sa vám môžu páčiť tieto články

Verím, že ste sa niečo nové naučili a že vyskúšate líčenie obočia v praxi. Ak sa vám tento článok páčil, tak ho kľudne zdieľajte ďalej.

Ak by ste chceli prísť ku mne na bezplatnú hodinku krásy,  kde vám poradím a nastavím vhodnú starostlivosť na vašu pleť a vyberiem správny makeup a ukážem rozjasňujúce líčenie, alebo prípadne by ste si chceli doplniť veci, ktoré som používala vo videu – a nemáte ešte svoju kozmetickú poradkyňu – tak mi napíšte.

Majte krásny dník a budem sa na vás tešiť.

vaša Maťka

Martina Lamošová

PS: Práve rozširujem svoj tím o nové kozmetické poradkyne a sales directors vo vašom regióne, neviete náhodou o niekom, koho by bavila kozmetika, líčenie, či hľadá zmenu, rozpýlenie, koníček alebo novú príležitosť? Ak áno, napíšte mi.