Ak sa chcete v zime vyhnúť šupinkatej a vysušenej pleti, pozrite si video, kde sa s vami podelím o to, ako si vybrať konzistentne ten správny makeup na zimu a na váš typ pleti.

Keď vyberáme makeup na zimu 

Potrebujeme byť opatrné s používaním zmatňujúcich makeupov, pretože môžu extrémne vysúšať a dehydrovať pokožku a vyvolať vznik šupín.

Lepšie je na zimu zvoliť rozjasňujúce a hydratačné makeupy, prípadne cc krémy, a doplniť ich pre zmatnenie radšej púdrom.

Ak sa z nejakého dôvodu nechceme vzdať používania zmatňujúcich makeupov – je treba doplniť pod makeup radšej krém s viac lipidmi a vysokohydratačný krém, ktorý je v hodný na zimu, aby makeup nepresušil pleť.

Mastná pleť a zmatňujúci maekup 

Aj Mastná pleť môže byť dehydrovaná = šupinkatá.

Stane sa to tak, že používame nesprávne vybraté produkty na pleť, ktoré spôsobia prílišné vysúšanie a dehydratáciu, či premasťovanie. Môže ísť o nesprávnu kombináciu čističa, krému či makeupu. Zmatňujúce makeupu používame len v tedy a k máme výborne hydratovanú pleť.

Teraz si pozrite video, kde sa s vami podelím o ďalšie tipy na vhodné makeupy

Makeup Ako Ochrana Pleti V Zime

V zime je pleť vystavená teplotným výkyvom, chladu, mrazu, vetru a okrem správne zvolenej starostlivosti o pleť, ktorá pomáha pokožke prekonať toto ťažké obdobie … jej pomáha aj práve vhodný makeup, ktorý ju chráni.

Je niečo ako ďalšia bariéra na pleti, ako svetrík. Ak na makeup použijeme aj vhodný púder – tak na pleť sme pridali aj kabátik a pleť má ešte väčšiu ochranu. Treba len dávať pozor aby ste kombináciu zvolili vhodne, aby ste nepôsobili, že na pleti máte omietku  🙂  .

Zmena Farby

V zime sa môže stať, že zistíme, že makeup, ktorý sme používali v lete – bol tmavší a keď si ho nanesieme na pleť, vytvorí nám síce opálený vzhľad – ale ostane nám tmavšia tvár a bledý krk. Čo je niečo, čo nie je OK.

Ak chceme docieliť opálený vzhľad

Tak zvolíme oddtieň makeupu, ktorý nám farebne sadne – aj keď je bledší a vykontúrujeme tvár o oddtieň max 2 oddtiene tmavším púdrom a naniesieme lícenku pre svieži vzhľad.

Ešte sa vám môže páčiť

Verím, že vám dnešné tipy pomohli, že si dáte pozor na používanie zmatňujúcich makeupov teraz v zime, aby ste zbytočne nevysúšali svoju pleť.

Ak sa vám článok a video páčilo – tak ich kľudne zdieľajte ďalej. Ak si chcete doplniť veci do svojho portfólia, tak sa mi ozvite (ak ešte nemáte svoju kozmetickú poradkyňu)- väčšinu z nich mám skladom.

vaša Maťka

Martina Lamošová

PS: Práve rozširujem svoj tím o nové kozmetické poradkyne a sales directors vo vašom regióne, neviete náhodou o niekom, koho by bavila kozmetika, líčenie, či hľadá zmenu, rozpýlenie, koníček alebo novú príležitosť? Ak áno, napíšte mi.